Pielęgnacja cery

Nieskazitelna cera jest wizytówką każdej modelki i należy o nią zadbać. Ważne jest, aby skóra twarzy była odpowiednio nawilżona – można się o to zatroszczyć od wewnątrz – pijąc odpowiednią ilość wody, jak i od zewnątrz - dostosowując pielęgnację do potrzeb cery.

Wiekszość modelek w naszej Agencji rozpoczyna karierę w bardzo młodym wieku – często jeszcze jako nastolatki. W okresie dojrzewania niemal wszystkie dziewczyny borykają się z problemem trądziku. Jest on wywołany nadmierną produkcją hormonów płciowych i powoduje występowanie krost, grudek, zaskórników i łojotoku. Cera z trądzikiem wymaga odpowiedniej dbałości. Sposoby pielęgnacji, które poleciliśmy naszym modelkom, przyniosły olśniewające efekty w postaci gładkiej i promiennej skóry twarzy.

Podstawą jest oczyszczanie i (tak tak) wysuszenie – nowoprzyjętym modelkom chcącym zliwidować trądzik zalecamy mycie twarzy szarym mydłem dwa razy dziennie. Warto też przemywać skórę tonikiem na bazie alkoholu oczywiście omijając okolice oczu. Dobre efekty na zmiany trądzikowe przynosi używanie maści cynkowej. Przepisuje ją nasz lekarz (kosztuje kilkanaście złotych), można też kupić ją w aptece. Pod oczy zastosować krem tłusty lub półtłusty, lecz reszty twarzy nie należy obiążać niepotrzebnymi warstwami kosmetyków.

Skóra twarzy – wbrew temu, co słyszymy z reklam znanych marek - nie jest sucha. Kremy nawilżające przyzwyczajają ją do kremu i (co gorsza!) zatykają pory powodując trądzik.
Kasia Struss

Kasia Struss

Noś przy sobie wazelinę (np. Ziaja od 3zł) albo tłusty krem (NIVEA) i smaruj ją pod oczy a skóra będzie nawilżona i bez zmarszczek!

Przed każdym wyjściem na zewnątrz (nie tylko latem!) powinno się zabezpieczyć skórę twarzy kremem z filtrem UV, co zapobiega powstawaniu przebarwień i zmarszczek. Dodatkowo naszym modelkom przypominamy o noszeniu, szczególnie w słoneczne dni, czapki z daszkiem/kapelusza i koniecznie okularów przeciwsłonecznych – chroni to przed promieniami UVA odpowiedzialnymi m.in. za przedwczesne starzenie skóry, suchość i utratę jędrności a także przed robieniem się zmarszczek. Z tych samych powodów przestrzegamy dziewczyny przed "smażeniem się" na plaży czy opalaniem w solarium.

Pozbądź się też szkodliwych nawyków: dotykania twarzy brudnymi rękami i wyciskania krost.

Mamy 100% skuteczności w leczeniu trądziku u naszych modelek. Nie przejmuj się początkowym łuszczeniem się skóry jeśli leczysz trądzik. Stosuj wymienione zasady i ciesz się poprawiającą się lepszą cerą z dnia na dzień!

Joanna Krupa

Joanna Krupa

Czy wiesz, że Kate Moss miała blisko 50 sesji testowych, nim stanęła przed obiektywem na planie pierwszej reklamy?

Zdrowa dieta jest ważna dla utrzymania nie tylko sylwetki, ale również ładnej cery niezależnie od jej rodzaju. Ograniczenie spożywania kawy (max.1 kubek dziennie), alkoholu (zwłaszcza wina!), cukrów, chleba, makaronów i zastąpienie ich warzywami, sokami warzywnymi/owocowymi oraz  p r o t e i n a m i  - drobiem, wołowiną, jajkami, serem (najlepiej kozim) bez ostrych przypraw da efekt pięknej, zadbanej cery lub inaczej (ang.) glowing skin. Zbawienne na cerę są składniki zawarte w rybach, serach, orzechach i warzywach.

Piękna i aksamitna skóra twarzy naszych modelek jest dowodem, że nasze rady działają cuda.

TOP