Pięć kroków do castingu

by / Tuesday, 01 March 2016 / Published in Blog

Marzysz o karierze w modelingu, nie wiesz jednak jak zacząć?

Jesteś zbyt nieśmiała lub po prostu nie masz pomysłu jak dostać się na casting do profesjonalnej agencji modelek? Nie martw się!
Przedstawiamy Ci pięć świetnych sposobów, które ułatwią Ci zrobienie pierwszego kroku.
Jeśli masz ponad 173 cm wzrostu, proporcjonalną budowę ciała i jesteś w wieku od 14 do 26 lat, może okazać się, że masz szansę na stanie się kolejną top modelką.

kasia

Pamiętaj, że większość twarzy z pierwszych stron czasopism, ktoś kiedyś odkrył lub one same zrobiły krok w kierunku modowej sławy. Dzisiejszy świat oferuje o wiele więcej możliwości bezpośredniego kontaktu z agencją niż kiedykolwiek wcześniej.

1. Przyjdź na zorganizowany casting!

Casting to najbardziej znany (ale nie jedyny) sposób na rozpoczęcie kariery. Nie wiesz od czego zacząć poszukiwania? Najprościej wpisz w wyszukiwarkę google frazy: casting na modelkę. Otwarty casting może obyć się w oddziale agencji lub centrum handlowym. Śledź strony dotyczące modelingu, polub fan page najlepszych agencji modelingowych w kraju, koniecznie Avant Models, a później po prostu pojaw się w wyznaczonym miejscu, odpowiednio przygotowana.
Jak? Więcej informacji znajdziesz w artykule: http://badzmodelka.pl/jak-przygotowac-sie-do-castingu/.

castingcentrum
2. Wyślij zgłoszenie!

Jeśli nie mieszkasz w dużym mieście i w twojej okolicy nie odbywa się aktualnie żaden casting, skorzystaj z mocy Internetu. Wyślij mail do agencji, ze swoim zdjęciem, wymiarami i krótkim opisem Twojej osoby. Pamiętaj! Im bardziej naturalne zdjęcia tym lepiej, pod żadnym pozorem nie przesyłaj zdjęć po retuszu w programie graficznym. Najlepiej abyś na zdjęciu była bez makijażu i w skromnym uczesaniu. Osoba, która odbierze Twoje zgłoszenie, chce zobaczyć jak wyglądasz naprawdę. Na odległość jest w stanie ocenić to tylko po przesłanym zdjęciu. Przestylizowane i poprawione zdjęcie po prostu zostanie odrzucone, Ty nie zostaniesz zaproszona do siedziby agencji. Stracisz swoją szansę.
Sprawdź zakładkę kontakt: http://avantmodels.pl/kontakt/ .

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące zgłoszeń, najlepiej zapytaj mailowo o szczegóły takiego zgłoszenia.

3. Wykorzystaj siłę social media!

Agencje coraz częściej wykorzystują niestandardowe narzędzia do znajdowania nowych twarzy. Prowadzisz konto na Instagramie? Otaguj naturalne selfie #castingavant. Jest szansa, że ktoś z agencji odezwie się do Ciebie i zostaniesz zaproszona na casting w jej siedzibie.

zosia

4. Zgłoś się na kurs do szkoły modelek!

Obecnie profesjonalny kurs dla przyszłych modelek prowadzi w Warszawie Avant School, więcej dowiesz się na stronie: http://avantschool.pl/
Tam spotkasz profesjonalistów, którzy ocenią Twoje szanse na karierę w modelingu,
Dowiesz się jak pozować, jak chodzić po wybiegu, spotkasz szefową agencji Avant, Małgorzatę Leitner, która odpowie na Twoje pytania i oceni Twoje predyspozycje.

malgorzata leitner
5. Rozmawiaj!

Scout w agencji zajmuje się szukaniem nowych twarzy. Może zaczepić Cię na ulicy, w metrze, w centrum handlowym. Taka osoba ma ogromne doświadczenie w odnajdowaniu przyszłych talentów dla agencji modelek. Jeśli rozważasz karierę w modelingu odpowiedz sympatycznie na kilka pytań oraz zadaj przedstawicielowi agencji swoje. W ten sposób może zacząć się Twoja przygoda ze światem wielkiej mody.

Chcesz być na bieżąco? Chcesz otrzymywać konstruktywne rady dotyczące pracy w branży mody?
Śledź konto na Snapchacie szefowej Avant Models – Małgorzaty Leitner, nazwa użytkownika: classymargaret.
Śledź nas na Instagramie, https://www.instagram.com/avantmanagement/
i FB https://www.facebook.com/avantmodels.

Tagged under: , ,
TOP