Dieta by Witold Szmańda

by / Monday, 21 September 2015 / Published in Uncategorized

image2

Zdecydowałam się napisać ten artykuł ze względu na często zadawane przez Was pytania: Jak szybko schudnąć? Jak wyrobić w sobie nawyk zdrowego żywienia? Jaką dietę powinnam stosować, aby nie mieć efektu jojo? Co zrobić aby moja cera, ciało wyglądały młodo i świeżo?

Razem z Witkiem Szmańdą trenerem szkoły modelek Avant Models School, który dbał o formę hollywoodzkich gwiazd, m.in. Heidi Klum, postanowiłam Wam pomóc i po części odpowiedzieć na te pytania. 

Na pewno kojarzycie naszą top modelkę Zosię Nowak. To właśnie Witek przyczynił się do jej sukcesu! Po 10-dniowym, kompleksowym treningu Zosia uwierzyła w siebie, zmieniła nawyki żywieniowe i niewiele później zdobyła kontrakt ze światowymi markami Calvin Klein oraz Victoris’a Secret!!

 

Jego metoda oparta jest na programie DDFS. Jest to holistyczny program zbudowany z czterech zależnych od siebie filarów. Są to detoks, dieta, fitness, spa, które pokrywają się z szeroko rozumianym pojęciem wellness. Wellness jest niezbędną równowagą ciała i umysłu – potrzebną do utrzymania dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Wprowadzając w życie program DDFS nasz organizm będzie dobrze odżywiony, będziemy mieli doskonałą kondycję fizyczną, oraz wspaniałe samopoczucie. Celem jest to, aby nauczyć się  i wdrożyć wszystkie te elementy do codziennego życia. 

 

DETOKS CZYLI OCZYSZCZANIE

image4 

NIECH DETOKS STANIE SIĘ DLA NAS JAK MYCIE RĄK!

Pożywienie, które w dzisiejszych czasach konsumujemy (chemia, konserwanty, przetworzone produkty) ma negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Zatruwamy i zanieczyszczamy nasze organy i całe ciało, przez co czujemy ogólne osłabienie organizmu. Mamy problemy ze snem, brakuje nam energii i odczuwamy ciągłe zmęczenie. Detoks, czyli oczyszczanie organizmu jest odpowiedzią na zaistniały problem. To nie moda – to część naszego zdrowego stylu życia. Możemy go stosować sezonowo, ale ja polecam każdego dnia.

SPOSOBY NA OCZYSZCZANIE

Pijąc codziennie wodę z cytryną i pieprzem cayenne, soki warzywne między posiłkami i herbaty ziołowe, jesteśmy w stanie poczuć różnicę już po kilku dniach . 

 

 

 

DIETA

 

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Dieta oznacza kontrolę nad ilością, jakością i rodzajem dostarczanych produktów. Odpowiednio zbilansowana, zapewnia witalność i dobrą kondycję. Pomaga zachować właściwą masę ciała i smukłą sylwetkę. Opóźnia procesy starzenia oraz zapobiega chorobom.

 

WYBÓR DIETY

Polecane przez Witolda diety to: dieta zgodna z grupą krwi, dieta alkaliczna, oraz dieta surowych produktów. Jego zdaniem najlepsze efekty daje ich połączenie! Należy jednak pamiętać, że nie są to diety na tydzień lub dwa. Powinny one stać się nawykiem i stylem życia. Najważniejsze jednak jest wsłuchanie się w nasz organizm. To on mówi, czy dane produkty są dla nas dobre, czy złe. Nie należy lekceważyć tych sygnałów, gdyż to właśnie od nich zależy nasze zdrowie.

DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI

Dieta grup krwi – jest programem żywieniowym, będącym odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu. Rozróżniamy cztery grupy krwi: O, A, B i AB. Dla osób przyporządkowanych do danej kategorii, istnieje szereg produktów wskazanych, zakazanych i neutralnych. Grupa krwi ma ogromne znaczenie w trawieniu pokarmów, oraz wpływa na siłę układu odpornościowego.

 

 

DIETA ALKALICZNA

Dieta alkaliczna pozwala zachować równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Zaburzając ją doprowadzamy do przedwczesnego starzenia się, oraz szeregu schorzeń i dolegliwości ze strony narządów wewnętrznych, skóry, czy stawów. Większość spożywanych produktów w dzisiejszej diecie zakwasza organizm (mięso, nabiał, pieczywo, kawa, czarna herbata, cukier itd.). Witold zaleca zatem wprowadzenie do diety zasadowych produktów, takich jak warzywa, oraz niektóre owoce (limonka, cytryna, grejpfrut, kokos, wiśnia), jak również świeżo wyciśniętych z nich soków. To one pomagają utrzymać odpowiednie pH naszego organizmu. 

 

DIETA SUROWYCH PRODUKTOW

Dieta surowych produktów polega na spożywaniu wyłącznie pokarmów surowych: warzyw, owoców, mięsa, ryb, produktów mlecznych. Należą do nich również produkty poddane suszeniu, fermentacji i kiszeniu. Surowe pożywienie zawiera enzymy, które są niezbędne do wszystkich reakcji chemicznych zachodzących w naszym organizmie. Ich brak zwolni nasz metabolizm, trawienie, odbudowę komórek, oraz przyspieszy proces starzenia.

 

TRENING PERSONALNY

 

Trening

Podczas treningu ze swoimi klientami Witek dba przede wszystkim o to, aby zrozumieć ich potrzeby. Poznaje bliżej ich zachowania i upodobania, ponieważ tylko wtedy jest w stanie osiągnąć najlepsze efekty w rekordowo krótkim czasie. Jego klienci przychodzą na trening z pewnymi oczekiwaniami, co inspiruje go do tworzenia indywidualnych ćwiczeń. Ich podstawą jest regularny i zróżnicowany trening (trening siłowy, wytrzymałościowy, rozciąganie, równowaga, stabilność stawów). Wzmacnia on nasze serce, ciało, ścięgna, oraz stawy. Kształtuje rzeźbę i pozwala uniknąć kontuzji. Wpływa również na ogólną sprawność i kondycję.

 

Fitness

Fitness w programie Szmańdy – to więcej niż odpowiednio dobrane ćwiczenia. To uniwersalna metoda, w której trening ciała jest równie ważny, jak trening umysłu. Koncepcja ta opiera się na pracy nad sylwetką, oraz na pokonywaniu fizycznych i psychicznych słabości. Ważnym aspektem jest również poznanie i zrozumienie swojego ciała. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie znaleźć w sobie motywację do zmiany stylu życiu i sposobu myślenia o drzemiącym w nas potencjale. Jest to ciężka praca, która uczy siły i determinacji, dzięki której możemy osiągnąć wymarzony cel, nie tylko na siłowni, ale również w życiu prywatnym.

 

image5 

SPA

SPA jest nieodzownym elementem zdrowego stylu życia. Jest to relaks dla ciała, umysłu i duszy. W regeneracji i odprężeniu naszego ciała pomaga masaż, terapia manualna, oraz akupunktura, natomiast do utrzymania harmonii umysłu i duszy – możemy wykorzystywać afirmację i medytację. Zabiegi fizjoterapeutyczne – to zespół różnego rodzaju zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy. Mają także pośrednio wpływ na układ krążenia, nerwowy, a nawet na narządy wewnętrzne. Jest to również jeden ze sposobów na oczyszczanie organizmu.

MEDYTACJA

Medytacja – to najstarsza na świecie sztuka wyciszania (oczyszczania) umysłu oraz ciała, a także sposób na zrozumienie siebie. Szmańda poleca codzienne kilkuminutowe wyciszenie. Poprawi to koncentrację i samopoczucie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Łącząc to z afirmacją, czyli powtarzaniem pozytywnych twierdzeń dotyczących własnej osoby (autosugestia), wzmocnisz poczucie samoakceptacji, będziesz w stanie osiągnąć zamierzone cele i odnajdziesz w sobie ogromną siłę psychiczną.

TOP