Czym jest modeling – droga na szczyt

check that

Pewnie wiele z Was marzy o karierze modelki, podróżach, pracy z najlepszymi projektantami i okładkach dla najsłynniejszych magazynów. Skoro weszłaś na badzmodelka.pl, to dobra wiadomość jest taka, że jesteś już blisko spełnienia swoich marzeń!
Jak wygląda droga na szczyt? Jak w każdym zawodzie, bywa wyzwaniem, ale czego się nie robi dla sławy, pieniędzy i statusu topmodelki? ;)Niezwykle ważne jest, żeby od początku znaleźć się w rękach agencji, która pomoże Ci w rozwinięciu kariery! Przeczytaj nasz tekst, aby zrozumieć jak wyglądają początki aspirującej modelki.KTO I JAK POMOŻE MI SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZAWODU?Podstawową i pewnie najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć na drodze do kariery modelki, jest wybór odpowiedniej agencji, z którą zwiążesz się na najbliższy czas. Agencja, która od lat jest w czołówce najlepszych agencji modelingowych na świecie i reprezentuje wyselekcjonowaną grupę dziewczyn, zapewniając im tym samym najlepszą opiekę i maksimum poświęconego czasu, będzie odpowiednia, aby poprowadzić Cię na szczyt. Jeśli masz warunki, jesteś zdeterminowana, aby zostać gwiazdą, to tylko kwestia czasu, nim będziesz chodzić na wybiegach największych projektantów, brać udział w sesjach najlepszych magazynów oraz kampaniach słynnych domów mody. Brzmi fajnie? Dlatego warto dołączyć do AVANT MODELS.Jednak pierwszy krok na swojej drodze do marzeń musisz wykonać sama i zgłosić się do AVANT MODELS na jeden z castingów w Polsce lub przesyłając swoje zgłoszenie online.Jeśli casting zakończy się dla Ciebie pomyślnie, tj. powiemy Ci, że chcemy Cię reprezentować, to kolejnym etapem jest spotkanie w agencji i podpisanie umowy. Avant Models współpracuje z najlepszymi, wybierając dziewczyny o największym potencjale i średnio co dwudziesta z Was podpisuje z nami umowę. Od tego momentu zabieramy się do pracy nad Twoim portfolio. W pierwszych tygodniach Agencja umawia Cię z fotografami na szereg tzw. sesji testowych. Agencja inwestuje w sesje tym samym inwestując w Ciebie. Podczas tych sesji nie tylko budujesz swoją książkę ze zdjęciami (tzw.book), ale również poznajesz tajniki pracy na planie i oswajasz się z kamerą. Efekty sesji są następnie analizowane w agencji i kiedy uznajemy, że masz już wystarczająco dużo dobrych zdjęć, umieszczamy Twoje portfolio na naszej stronie intern etowej w dziale „new face”.
Przed sesją pozuj przed lustrem i się ucz – praktyka czyni mistrza, więc bez odpowiedniej ilości ćwiczeń nie osiągniesz sukcesu. Oprócz pracy na sesji, z fotografem, bardzo ważne jest to, żebyś ćwiczyła samodzielnie w domu. Przeglądaj magazyny mody, podpatruj pozy znanych top modelek i przed lustrem postaraj się je odtworzyć. Dzięki temu poznasz swoją mimikę oraz ciało.

Zo Nowak

Zo Nowak

Magdalena

Magdalena

Równolegle z nauką pracy przed kamerą uczymy Cię chodzenia jak na wybiegu. W zaciszu siedziby naszej firmy uczymy Cię utrzymywania prawidłowej postawy, odpowiedniego chodu oraz właściwego zachowania podczas castingów. Ćwiczenie czyni mistrza, więc chodząc codziennie po domu w 10-cmowych szpilkach możesz szybko opanować sztukę pewnego kroku na wysokich obcasach. Wtedy jesteś gotowa aby udać się na pierwszy casting do projektanta.

Czy wiesz, że top modelka Kasia Struss wyszła na wybieg 140 razy nim została okrzyknięta "najlepsza twarzą nowego sezonu przez models.com"?
Kasia Struss

Kasia Struss

Angelika Kwiatkowska

Angelika Kwiatkowska

Ola Stęplewska

Ola Stęplewska

Zo Nowak

Zo Nowak

Inez Cisłak

Inez Cisłak

Anna Zasada

Anna Zasada

Ania Zasada, Ewa Mikołajczyk, Inez Cisłak

Ania Zasada, Ewa Mikołajczyk, Inez Cisłak

Pierwsze sukcesy na rodzimych pokazach mody oraz ciągłe rozbudowywanie "booka" modelki przynosi efekty na kolejnych polach. Zaczynasz współpracować z magazynami mody oraz zdobywać swoje pierwsze kontrakty reklamowe. Wszystkie osiągnięcia modelek Avant możesz śledzić na bieżąco na naszym facebooku oraz stronie internetowej.

Czy wiesz, że Kate Moss miała blisko 50 sesji testowych, nim stanęła przed obiektywem na planie pierwszej reklamy?
Milena dla Sinsay

Milena dla Sinsay

Zosia dla Calvin Klein

Zosia dla Calvin Klein

Anna Zasada dla Caterina

Anna Zasada dla Caterina

Anna Markowska (Avanti)

Anna Markowska (Avanti)

Pierwsze kroki w zawodzie podejmujesz w Polsce. Tutaj uczysz się zawodu i nabierasz doświadczenia niezbędnego przed wyjazdem za granicę, gdzie wchodzisz na wyższy etap kariery. Decyzję o wyjeździe na pierwszy zagraniczny kontrakt Agencja podejmuje w porozumieniu z Tobą i często również Twoimi rodzicami. Tak tak, oni powinni wiedzieć dokąd jedziesz! :)
Wybieramy najbardziej dogodny termin (biorąc pod uwagę szkołę, sprawy rodzinne itd.) i miejsce wyjazdu. Mimo iż jedziesz na ogół do egzotycznych miejsc, gdzie mało kto z Twoich znajomych kiedykolwiek był (Singapur, Tokyo, Los Angeles, Lizbona, Hong Kong, Shanghai) oprócz ekscytacji podróżą i nowym miejscem może towarzyszyć Ci stres czy trema. Dlatego też podczas pierwszych wyjazdów towarzyszy Ci często szefowa agencji, Gosia Leitner albo agent Julia Słowikowska. Mamy wtedy pewność, że na miejscu wszystko przebiega bez problemu, a Ty masz zagwarantowaną opiekę i odpowiednie warunki pracy.

Czy wiesz, że żadna z naszych modelek nie rzuciła szkoły i wszystkie z sukcesem godzą obowiązki naukowe i karierę modelki?

Inez i Gosia w Paryżu

Inez i Gosia w Paryżu

Kasia i Gosia w Nowym Jorku

Kasia i Gosia w Nowym Jorku

Zo i Gosia w Los Angeles

Zo i Gosia w Los Angeles

Wyjazdy zagraniczne są bezcenne dla rozwoju Twojej kariery! Masz szansę zdobyć doświadczenie na światowych pokazach, pracując z najsłynniejszymi magazynami mody i... nauczyć się języka. Zastanów się, co Cię najbardziej interesuje w modelingu? Kariera w Polsce czy podbój świata i okładki VOGUE? Wysokie zagraniczne zarobki czy sława u nas? Możliwości jest wiele. Ale pamiętaj, że uznane w świecie modelki automatycznie robią karierę w Polsce! Każdy chce pisać o sukcesach naszych gwiazd.Zagraniczna agencja, do której pojedziesz, zapewnia Ci utrzymanie na miejscu. Na początku, jeśli jesteś bardzo młoda, będziesz miała do dyspozycji osobę, która pomoże Ci się zaaklimatyzować. Na pewno zatrzymasz się w mieszkaniu dla modelek, gdzie poznasz mnóstwo dziewczyn z różnych krajów, które razem z Tobą rozpoczynają karierę.
Zawsze też będziesz mogła skontaktować się z Twoja „agencją-matką” czyli Avant Models.Wyjazd za granicę czasami trwa kilka dni (jeśli bierzesz udział w jednej sesji zdjęciowej) lub 1 do 3 miesięcy, jeśli jedziesz na kontrakt do zagranicznej agencji. Przykładowy dzień pracy naszej modelki Zo Nowak w Nowym Jorku wygląda tak:8.00 – wstaję, robię jedzenie na cały dzień
9.00 – muszę stawić się gotowa do agencji (chyba, że dzień wcześniej dostanę wykaz castingów)
10.00 - 17.00 – castingi. Są w różnych godzinach, czasem jest ich po 10-15 dziennie, a czasem zdarzy się tylko kilka
17.00 – X – praca.
Oczywiście czasem jest również tak, że zamiast castingów w ciągu dnia jest tylko praca.
Co to jest Vogue? – najsłynniejszy na świecie magazyn skierowany do kobiet. Zwany jest biblią mody. Znalezienie się na jego okładce jest marzeniem każdej modelki. Poniżej nasze podopieczne.

Kasia Struss

Kasia Struss

Marlena Szoka

Marlena Szoka

Anna Zasada

Anna Zasada

Kolejny etap to kontrakty z agencjami w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. Mając warunki, nie bojąc się ciężkiej pracy i marząc o sukcesie prawdopodobnie pójdziesz w ślady starszych koleżanek z naszej agencji, top modelek takich jak Kasia Struss, Zo Nowak czy Laragh McCann.

Chcesz zostać modelką?

Jeśli myślisz, że ta praca, wyjazdy do pięknych krajów i kontrakty są dla Ciebie, zgłoś się na casting do Avant Models! Przeżyj przygodę życia i zostań jedną z Nas!

Kasia Struss

Kasia Struss

Zo Nowak

Zo Nowak

TOP