Ćwiczenia modelki

"90-60-90", długie nogi, piękne, zadbane włosy i promienny uśmiech na twarzy. To obraz idealnej modelki, który zna pewnie każda z Was. Która dziewczyna nie chciałaby tak wyglądać? O ile wzrost jest rzeczą daną nam przez naturę, na którą nie mamy już wpływu, o tyle nad wszystkich innym każda z Was może (i powinna) pracować sama! Zadbane i wysportowane ciało jest w zasięgu ręki każdej z Was. Wystarczy tylko odrobiona wysiłku i wiary w sukces! A więc zaczynamy!

Jak pewnie już wcześniej słyszałaś, kluczem do uzyskania idealnej sylwetki jest odpowiednie połączenie zdrowej diety i aktywności fizycznej. Tylko codzienna dawka ruchu oraz regularne posiłki są gwarancją zdrowego i pięknego wyglądu. Dlatego nie zwlekaj i zacznij dbać o siebie już dzisiaj! Dla dziewczyny o wzroście 177 cm, talia 62 cm jest idealna, biodra powinny nie być szersze niż 88-89 cm.

Typowa modelka ma szczupłą ale też bardzo smukłą budowę ciała. Dziewczyny w swojej pracy prezentują bardzo różne rodzaje strojów i dlatego ich figura musi być uniwersalna, świetnie prezentować się zarówno w wieczorowej sukni, jak i stroju kąpielowym. Ciało powinno być wiec jędrne, wyraźnie zadbane, ale niezbyt mocno umięśnione. Dla utrzymania tego rodzaju sylwetki najodpowiedniejsze są wszelkiego rodzaju sporty angażujące wszystkie partie mięśni. Dziewczyny starają się więc nie tyle ćwiczyć na siłowni na konkretnych sprzętach, ale wybierają sporty ogólnorozwojowe oraz treningi kardio. Najczęściej są to biegi, pływanie, jazda na rowerze ale także np. sporty walki, które doskonale pomagają kształtować sylwetkę. Aktywność tego rodzaju również świetnie usprawnia wytrzymałość organizmu, a jednocześnie pozwala spalać kalorie i tkankę tłuszczową. Aby zobaczyć pierwsze pozytywne efekty wystarczy już miesiąc regularnych wykonywanych minimum 3 razy w tygodniu treningów!

Pamiętaj, nie ma jednego, uniwersalnego zestawu ćwiczeń, który odpowiedni będzie dla każdej dziewczyny, dla każdego typu sylwetki. Sport, który towarzyszyć ma nam codziennie powinien być dla nas przede wszystkim przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego najważniejsze jest to, aby znaleźć dla siebie taki rodzaj aktywności fizycznej, który sprawiać będzie nam najwięcej radości. W zimie może być to jazda na łyżwach, latem bieganie czy jazda na rowerze.

Praca nad formą i dbanie o swoja sylwetkę należy do codziennych "obowiązków" każdej z dziewczyn, które już wiedzą, że tylko regularność ćwiczeń daje odpowiednie rezultaty. Sport musi stać się dla Ciebie nawykiem. Masz do wyboru schody i windę? Wybierasz schody! Musisz podjechać jeden przystanek autobusem? Korzystaj z ładnej pogody i zrób sobie krótki spacer! Jeśli jesteś dopiero na początku swojej drogi po upragnioną sylwetkę, na pewno wkrótce się przekonasz ile radości daje zdrowy tryb życia! Już niedługo zrozumiesz, że codzienny ruch potrafi być najlepszym zastrzykiem energii!

TOP