Cindy Crawford – pożegnanie ze światem mody

by / Thursday, 04 February 2016 / Published in Blog

Cindy Crawford, ikona światowego modelingu, jedna z najlepszych supermodelek, posiadaczka najbardziej zmysłowego pieprzyka na świecie, 20 lutego skończy 50 lat. Na początku miesiąca, na swoim koncie na Instagramie, opublikowała wpis, który można interpretować jako ogłoszenie końca trwającej ponad 30 lat kariery.

Cindy-Crawford-by-Omar-Josef-for-Harper’s-Bazaar-Russia-March-2014Znana z okładek największych modowych tytułów, propagatorka zdrowego stylu życia, współtwórczyni programu treningowego, właścicielka linii perfum i kosmetyków, aktorka, osobistość telewizyjna, działaczka społeczna, ogłosiła przejście na emeryturę 2 lutego 2016 roku.
Branża nie przyjmuje tych słów za pewnik. Sama modelka zakłada, że w przypadku pojawienia się ciekawych projektów, rozważa jeszcze aktywność zawodową w showbusinnesie.

Początki

Karierę zaczynała jako kilkunastoletnia dziewczyna, zauważona przez fotografa na amerykańskiej prowincji, z której pochodziła. W wieku szesnastu lat wygrała prestiżowy konkurs Look of the Year. Konkurs podobny do proponowanego przez Avant Models, czyli casting, który wyłaniał nowe twarze świata modelingu.
Po kilku latach świeciła już tryumfy na swojej pierwszej okładce Vogue. Początki jej kariery to koniec lat 80-tych.
Szczyt jej popularności przypada na lata 90-te, kiedy obok Claudii Schiffer i Naomi Cambell była najbardziej rozchwytywaną modelką w branży.

Największe sukcesy

Przez trzydzieści lat modelka pracowała dla najbardziej znanych marek i projektantów, była muzą Karla Lagerfelda, pojawiała się w kampaniach Versace, Escady, Revlon, Guess, była twarzą kampanii Pepsi.
PORTADA37_TRAVEL_trz.indd Chodziła po wybiegu dla największych domów mody, takich jak: Chanel, Versace, Christian Dior, Calvin Klein, Ralph Lauren, Michael Kors, Todd Oldham, DKNY i Valentino
Obok koleżanek „złotej ery” branży wystąpiła w kultowym teledysku George’a Micheala do utworu Freedom, który stał się swoistą ikoną popkultury i znakiem złotych czasów początków ery MTV. Scena zmysłowej kąpieli do tej pory rozbudza wyobraźnię.
Pozowała najlepszym fotografom, wśród nich byli między innymi: Peter Lindbergh, Patrick Demarchelier, Marco Glaviano, Herb Ritts, Annie Leibovitz, Marc Hispard.
Została uznana za jedną z najgorętszych dziewczyn kultowego kalendarza Pirelli, znalazła się na trzecim miejscu zestawienia najgorętszych kobiet lat 90-tych, przygotowanym przez telewizję VH1 oraz okrzyknięta jedną ze stu najgorętszych kobiet wszechczasów przez magazyn Men’s Health.
W wieku 28 lat była jedną z najlepiej zarabiających modelek w branży. Pod koniec lat 90-tych na swoim koncie miała już ponad 400 sesji zdjęciowych. Była obecna na okładkach: Vogue, W, People, Harper’s Bazaar, Elle, Cosmopolitan i Allure.
Do historii przeszło jej zdjęcie ze stycznia 1990 roku, na którym wraz z Christy Turlington, Lindą Evangelistą, Tatjaną Patitz i Naomi Campbell znalazła się na okładce amerykańskiego Vogue.
Czarno-białe zdjęcie zrobione przez Petera Lindbergha, miało być symbolicznym początkiem nowej ery w modzie. Ery, w której modelki przestały być postrzegane jako bezimienne twarze prezentujące ubrania, a zaczęły być osobowościami, wyznaczającymi trendy, swoistymi ikonami. Zdjęcie przeszło do historii.
voguePozujące na nich supermodelki spotkały się po 25 latach, by powtórzyć sesję.
To wydarzenie stało się sensacją 2015 roku i zarazem nostalgiczną podróżą w przeszłość.

Kariera poza modelingiem

Cindy Crawford zbudowała swoją silną pozycje w świecie mody i miała pomysł na karierę w świecie modelingu. Niejednokrotnie podejmowała aktywności w pokrewnych gałęziach przemysłu rozrywkowego. Wystąpiła w filmie, wydała serię własnych kaset z ćwiczeniami, zajęła się produkcją ekskluzywnych mebli.
W 2015 roku wydała książkę pod tytułem Becoming, która pokazuje jej życie za pomocą najbardziej znanych zdjęć. Obecnie czuwa nad karierą swojej 14-letniej córki Kai, która stawia swoje pierwsze kroki w modelingu. Nastawiona na rozwój, karierę i profesjonalizm, pomimo zapewnień, Cindy na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

 

 

Cindy-Crawford-Covers-Muse-Magazine-In-Just-A-Sweatshirt

 

Marzysz o spektakularnej karierze w modelingu? Zajrzyj na stronę Avant Models School.

TOP